TREENITARGALT.EE

Näe hea välja ja ela täisväärtuslikku elu

Toitumis-ja/või treeningkava

Toitumis-ja/või treeningkava

Supertoit asparaagus

Asparagus

Treenitargalt.ee viimase aja suurimaks lemmikuks on osutunud harilik spargel ehk asparaagus. Millega täpsemalt siis tegemist on?

Lisaks sellele, et tegemist on ebaharilikult tõhusa dieettoiduga, on teaduslikult tõestatud, et spargli regulaarne söömine võib ennetada vähki, kaitsta südamehaiguste eest, tugevdada immuunsüsteemi, tõsta suguiha, hoida näonaha klaarina, juuksed ning küüned tugevate ja ilusana. Asparaagus sobib suurepäraselt organismi puhastamiseks.

Rahvameditsiinis kasutatakse asparaagust maksa- ja neeruhaiguste, südamepuudulikkuse ning podagra korral.  Sparglis on  rohkelt valke, mineraalaineid (raud, seleen, kaalium, naatrium ja fosfor) ja vitamiine ( C-, A- ja B, E vitamiini), foolhapet – aitab ära hoida erinevate infektsioonide teket ja soodustab raua imendumist. Samas on foolhape oluline vereloomeks. Lisaks rohketele vitamiinidele ja mineraalidele sisaldab harilik asparaagus rohkelt kiudaineid mis aitavad soolestiku tegevust korras hoida.

Veel  nimeatakse sparglit kergeks looduslikuks diureetikumiks ehk siis spargli lisamine oma igapäevasesse toidusedelisse aitab vabaneda organismi püsima jäänud liigsest veest ja võidelda põiepõletikuga. Tänu vett väljutavale toimele võib sparglist abi olla pohmelli korra.  Asparaagus sisaldab rohkelt prebiootikume. Prebiootikumid on ained mis stimuleerivad kasulike soolebakterite paljunemist sooles, toetavad seedimist ja soolestiku tühjendamist.

Supertoit asparaagus sisaldab 100g kohta kõigest 20kcal.

Kuna sparglil on ääretult lühike säilivusaeg ca 48h, siis parimaid tulemusi säilitamisel saavutad, kui asetad asparaaguse niiskesse paberisse mässitult pimedasse ja jahedasse kohta. Sparglit võib praadida, küpsetada, keeta, grillida või aurutada.  Enne valmistamist eemaldatakse puised otsad käsitsi sparglit painutades, kuni need klõpsatusega katki murduvad.

Rohke väävlisisaldus muudab uriini üsna tugevalt ja intensiivselt lõhnavaks. Põhimõtteliselt  võiks nimetatud omaduse selle supertoidu puhul ainukeseks miinuseks lugeda.

Treeni targalt, toitu targalt!

Chris

Comments

comments

© 2009 – 2019 TREENITARGALT.EE All rights reserved.

1 Comment

Add a Comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

code

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

TREENITARGALT.EE © 2009-2018 All rights reserved Frontier Theme