ChangesFutureMuutused on head, muudatused on head – või kas ikka on? Kui palju oleme me näinud ja kuulnud inimesi enda ümber muretsemas oma igapäevaelu probleemide ja murede üle. Osad mured on kindlasti sellised, millele ehk ei olegi kõrvalise abita võimalik lahendust leida. Väga palju on aga selliseid (pseudo)probleeme, mida me lihtsalt ise ei taha näha, eitame, seisame vastu nende lahendamisele ehk positiivsete muutuste ja muudatuste elluviimisele. Miks me hoiame ennast tagasi, kuigi me teame, et mingi jaatava muutuse läbisurumine iseenda sees ja tarbeks tõstab oluliselt meie enesehinnangut ning rikastab meie maailmapilti?

Võib see olla põhjustatud meie alateadlikust uskumisest, et kõik, mida me kogeme täna ja praegusel hetkel, ongi meie saatus, see on „kõrgemalt poolt“ ette määratud ning nii peabki olema? Et see on paratamatus? Kui see on nii, siis kas selline hirm põhineb uskumusel, et me saame seda, mida me ära teeninud oleme ning tänane päev on kõgu meie eelneva elu peegeldus?

Kas Sina näiteks usud, et Sa saad elus seda, mida Sa nö „ära teeninud“ oled? Ehk siis kui teinekord läheb halvast või veel halvemini, siis kas Sa oled kindel, et Sa tõesti oled kõike seda halba nö „väärt“?  Usun, et igaüks meist on kuulnud kas lähemas või kaugemas minevikus oma tuttavaid, sõpru või niisama kodanikke ütlemas „Sai, mida tahtis“ või „Sai seda, mida väärt oli“? Kindel värk, et kõik meist on seda kogenud ning kui midagi halba juhtubki, siis esimene kommentaar „komiteelt“ ehk inimestelt minu nö eelnevast elus, minevikust, kes on mind rutakalt „hinnanud“, on: „Sai, mis tahtis, mida muud olekski osanud oodata … „ Siit siis nagu tulenebki arvamus ja suhtumine, et inimesed, kellel on elus läinud kõik hästi ehk kõik on õnnestunud, väärivadki neid õnnestumisi rohkem kui keegi teine? Tegelikult ei vii selline mõtlemine meid kusagile, kindel!

Aga mis siis, kui ma ütlen, et eelpooltoodud mõtteviis on VALE? Selline mõttemall ei rajane ju tõel, see on rajatud inimeste hirmudele ja kahtlustele, mis on üle antud või üle kantud inimeste poolt, kes ise on olnud ebakindlad või arad, täis kahtlusi ja kahtlustusi. Ja nemad omakorda on selle mustri omaks võtnud inimestelt, kelle käitumisjooni nad tänasel päeval kopeerivad jne jne – lõputu jada .. Pagan seda teab, kuskohast ORIGINAAL pärineb, kuid üks, mis kindel – kohe kindlasti ei ole ta omane Sulle, ta ei iseloomusta Sind ning see pole Sinu tõde! Öeldakse, et iga järgnev põlvkond on eelnevast targem – lapsed vanematest, vanemad oma vanematest jne – käitu siis vastavalt!

Iga inimese vaba valik on uskuda, mida ta tahab ja uskuda ükskõik kellesse või millesse. Igaüks võib iseendale ise luua kogemusi, mis võivad olla nii arusaamatud kui ka imepärased ja mõistetavad. Igaüks meist, Sina kaasa arvatud, on väärt elama elu, milles peegelduvad tervis, harmoonia ja õnn …

Ehk siis – on aeg muutusteks, on aeg muutuda ja muutused on head. Kevad on suurpuhastuse aeg – otsusta, mida Sinu elus on vaja muuta ja mida Sa tõesti tahaksid muuta ning vii see ellu ning tee seda kohe siin ja praegu! Et Su alateadvus jõuaks selle mõttega harjuda ning aktsepteeriks neid muutusi, siis siin väike ülesanne Sulle:

  1. Alusta nö päevikut ja pane kirja kõik see, mida muuta tahad
  2. Pane iga muutuse kohta kirja vähemalt 10 põhjust, miks see Sinu jaoks hea on
  3. Suhtle 10 inimesega, kes on oma elus läbi teinud samasuguse muutuse, mida Sinagi ellu viia soovid (ja need inimesed ei pea olema Sinu tuttavad)
  4. Sule silmad ning kujuta ette, et see, mida Sa muuta tahad, on juba ellu viidud, eesmärk täidetud, positiivsed muutused on toimudnud ja see kõik on tõsi
  5. Tee nüüd silmad lahti ning pane päevikusse kirja 10 põhjust, miks Sa oled tänulik selle eest, mida Sa just kogesid
  6. Vaata iga päev üle, mida Sa oled kirja pannud, süvendamaks alateadvuses oma soovi ja tahet neid muutusi ellu viia

Muutused on head!

Treeni targalt, toitu targalt, ela targalt ja täisväärtuslikult!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.