Dieet ja paastumine

Kuigi ma eespool mainisin, et ei kavatse erinevate dieetide teemadel sõna võtta ega rääkida nende headest või halbadest külgedest, siis üldistavalt võin küll üht-teist öelda. Nimelt – kõiges peab valitsema tasakaal ja mõõdukus! Ei saa kaotada paari nädala või kuuga seda, mille ehitamise nimel Sa oled aastaid vaeva näinud.

Äärmuslike dieetide puhul, kus kaalu langetatakse mitme kilogrammi võrra nädalas, õpib organism üsna kiiresti selgeks, mis toimumas on. Tulemus on see, et edaspidi, mida vähem me sööme, seda vähem meie kaal langeb. Lisaks valmistub meie organism ka nö „sõjaks“ või „blokaadiks“, sest kuna sissetulevad toidukogused on äärmuslikult pisikesed ja söögikorrad kaootilised, ei tea organism kunagi, millal uus kütus peale tuleb ning paneb kogu toidu igaks juhuks tallele. Esimesel nädalal meil ehk õnnestub nälgimise või ülipisikese toidukogusega oma organismi petta, kuid see on ka kõik.

Siit ka minu isiklik arvamus, et see, mis on kogunenud 10 aastaga, ei saa kaduda ka kuuga. Liiati, kui avastad oma peegelpilti ning kalendrit silmitsedes, et kohe-kohe on algamas rannahooaeg, kuid Sinul kõht alles ripub üle aluspükstevärvli. 2010 aasta rannahooajaks tuleb hakata valmistuma juba TÄNA ning piisava tahtejõu korral on 100% kindel, et uuele suvele astud Sa vastu palju reipama, enesekindlama ja mis peamine – saledamana!

Aegajalt ma külastan ka naistele mõeldud portaale, kus on juttu dieetidest ja toitumisest, ning seal ongi põhimureks kaalu langetamine. Ja väga tihti võib kohata teemapüstitusi stiilis „mul on vaja kuu ajaga langetada kehakaalu 8 kg võrra“ jne, selliseid teemasid leiab seal küllaldaselt. Kui Sa nüüd minult küsid, kas selline kaalulangus 2 kg nädalas on võimalik, siis vastan – jah, on küll, kuid selline kaotus on nii ebatervislik kui üldse olla saab. Reeglina on selline tulemus võimalik saavutada nii lühikese aja jooksul vaid nälgides ning vedelikukaotuse arvelt. Loota, et rasvad kaovad, on mõttetu. Tõsi ta on, et midagi selle kaalulanguse arvelt saab kanda ka rasva kontosse, kuid enamus on siiski valk (lihaskude) ning vesi (vedelik, mis meie kehas). Heast enesetundest sarnase dieedi korral ei ole mõistagi mõtet rääkida.

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.