Esimest korda jõusaali? Hirmus, mis? Ei ole!

Nonii, september on alanud ning on aeg on hakata lunastama Jaanipäeva paiku endale või oma naisele/mehele ja perekonnale antud lubadusi. Lisaks suitsetamise ja alkoholi (liig)tarbimise mahajätmisele on kindlasti kaks kõige populaarsemat muud lubadust kaalulangetamine ja treeningutega alustamine. Igasugustest dieetidest ja toitumisest üldse on väga palju räägitud ja mis seal pattu salata, olen seda isegi pidevalt teinud. Üle pika aja räägiks siis treenimisest ja seda vaatevinklist, mis keskendub inimesele, kes pole kunagi üle spordiklubi (eelkõige pean siin silmas siiski jõusaali) uksepaku astunud! Kuna jõusaaliteema on mulle väga südamelähedane, siis keskendungi sellele, kuigi oma keha ja ka vaimu vormiviimiseks on olemas kümneid, et mitte öelda sadu sportimisvõimalusi ja spordialasid.

Otsuse langetamine

Kohe alguses pean ütlema, et jõusaalisport on ainuke sport, kus inimesel endal on võimalus piisava tahtejõu ja teadmiste korral muuta oma keha proportsioone. Ja kui oma mõistus enam ei aita, siis tulevad appi Internetiavaruste lõpmatu lehekülgede arv, kogenud sõbrad/tuttavad ning ka vastava koolituse ja taustaga personaaltreenerid. Jõusaal on koht, kus kiitsakast saab laiaõlgne ning kurejalgade omanikul on võimalik omale arvestatavad „pakud“ kasvatada.

Kui oled nüüd otsustanud, et jõusaalis hantlite ja kangidega mässamine on see, mida teha tahaksid, siis kuidas edasi? Kindlasti ei ole vaja tormata kohe riidepoodi ja hakata omale viimase malli treeningriideid soetama. Kuigi – ka neid on vaja ja kuna me räägime inimesest, kes kunagi pole spordisaalis käinud ja kelle senine kogemus ja kokkupuude spordiga on toimunud vaid tugitooli ja teleri vahendusel, siis seda enam. Vaja oleks endale selgeks teha, mida tahetakse saavutada? On see lihtsalt kerge liigutamine paar korda nädalas? On see soov langetada kaalu ja muuta oma kehapoportsioone? Või on see hoopis soov minna asjaga süviti ning panna alus lihasmassi kasvatamisele? Ilma sellise plaanita on natuke raske alustada … Ka peaks enne uksest väljumist olema selge, kuipalju aega ollakse valmis oma eesmärkide saavutamisele kulutama. Samas on oluline ka meeles pidada, et tervisele kulunud aeg ei ole mitta maha visatud aeg (ega ka raha).

Teine asi, mida võiks teada, on iseenda tervislik seisund – kasulik oleks ära käia perearsti juures ja võimalusel teha koormustest. Ka tuletada igaks juhuks meelde kõik lähiminevikus põetud raskemad haigused ning saadud traumad. Küll aga pole hullu, kui ei pääse arstile koormustesti tegema või vererõhumõõtmist tegema, sest enamikes kaasaegsetes spordiklubides on olemas vastava koolituse saanud personaaltreenerid või on ka seal võimalus broneerida omale aeg spordiarsti vastuvõtule.

Ja nüüd, kui need asjad selged, ei ole muud kui nö jalad selga võtta ja seada sammud väljavalitud spordiklubi poole. Tänapäeval on asi lihtne – ei ole vaja ükshaaval (kuigi võib) kõiki ümbruskonna spordiklubisid läbi kammida, esimese mulje saamiseks piisab klubide kodulehekülgedest ning infost sealse personali kohta. Kindlasti loevad ka sõprade soovitused, vahemaad kodust või töökohast, hinnad, pakutavate lisateenuste hulk jne

Järgneb …

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.