homegym2

Paar nädalat tagasi sai ühes artiklis välja toodud koduse spordisaali eelised särava ja läikiva spordiklubi ees.  Mida Sul oleks aga vaja, et kodune spordisaal oleks tõesti toimiv ja efektiivne? Siin on siis mõned näited vahenditest, mis Sul peaksid olemas olema, et saaksid treenida sama hästi kui spordiklubis.

Hantlikomplekt

Kui Sul on ikkagi tõsine plaan kodus trenni teha, siis hantlitest ei pääse Sa üle ega ümber – üks korralik komplekt reguleeritavaid hantleid peaks Sul kohe kindlasti kodus olemas olema. Kui rasked need võiksid olla – see on juba sõltuvuses Sinu soovidest ning olgem ausad – ka rahakoti paksusest. Ise arvan, et ca 15-16kg võiksid nad kumbki ikka vähemalt kaaluda.

Kangikomplekt

Et saaksid kangutada suuremaid raskusi (jõutõmme) ning sooritada tõsisemaid harjutusi, võiks olla olemas ka kang koos ketastega. Jällegi sõltub kõik Sinu soovidest, tahtest ja muudest muutujatest, kuid 80-100kg võiks selle komplekti koguraskus ikka olla ja alati saab ju kettaid juurde soetada, kuid ühelt maalt peaks tunduma kang juba liiga kerge

Stepilaud

Stepilauda saad kasutada oma aeroobsetes treeningutes (stepaeroobika) ning samuti saab teda ekspulateerida ka pingina erinevate harjutuste sooritamisel vabade raskustega (hantlid, kang). Sättides alla piisavalt kõrgendusi või siis vastupidi, vähendades neid, saad stepilauda kasutada ka näiteks hädapärast surumispingina.

Ftinesspall

Suurepärane abivahend kõhulihaste treenimisel ja muude tasakaalu nõudvate harjutuste sooritamisel. Neid on saadaval erinevas suuruses ja värvis, seega peaks jätkuma ka kõige nõudlikumale maitsele.

Surumispink

Kui Sulle tundub stepilaud liiga „kööbaka“ ja ebakindlana ja Sa pole ka suurem asi aeroobitseja, siis oleks vast targem soetada omale korralik seadistatav surumispink. Saad seda kasutada nii rinna – kui seljatreeninguteks, abiks on ta ka kõhulihaste ja triitsepsite treenimisel jne.

Võimlemiskummide komplekt

Nö võimemiskummid (exercise band) on samuti teretulnud – nendega saad läbi viia kasvõi terve keha treeningu ning harjutuse sooritamisel osutavad nad hoopis erinevat vastupanu kui hantlid või kang. Lisaks võtavad nad väga vähe ruumi ja neid ei ole ka kallis soetada ning puuduvad nüüdsest ka vabandused komandeeringus viibides mitteharjutamiseks – kohvris ei võta need palju ruumi.

Reguleeritavad jalaraskused

Lisavad vürtsi Su jalaharjutustele (jalgade tõsted ja sirutused).

Lõuatõmbepuu

Lihtne seade, ei võta palju ruumi, kuid on see-eest väga efektiivne, kuid on plaan seljale ikka laiust ka lisada. Kinnitatav näiteks ukseavasse.

Võimlemismatt

Selle asjanduse vajadust vist pole mõtet hakata eraldi selgitama, kuigi saad kõik harjutused tehtud ka tavalisel vaibal … Kõhulihaste ja selja harjutused, jooga, Pilates jne – mida iganes sellel matil ka teha ei saa …

Mis veel? Kui Sul on mõni mõte, mida veel võiks kodusesse jõusaali soetada, siis võid seda nii meie kui kõikide teistega jagada, abiks kõigile! Kardioseadmed? Plasma TV?

Treeni targalt!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.