Doriani reeglite teine ja viimane osa

dorian-yates

Väldi harjutusi, mis kehaehituslikult Sulle ei sobi.

Ainul sellepärast, et osad kodanikud kiidavad harjutusi nagu lamades surumine või kükk, taevani, et tähenda see seda, et ka Sina pead neid tegema. Alati on olemas harjutused, mis tänu individuaalsele biomehaanikale ei sobi mitte kõigile. Näiteks oma karjääri alguses leidsin ma (läbi valuliste kogemuste), et mulle pole ette nähtud kükkida. Selle asemel hakkasin ma tegema jalapressi, hack-kükke, ja kükke Smith-masinal ning mul õnnestus omale kasvatada jalad ennast vigastamata.

Ära kunagi alahinda toitumise tähtsust

Sa võid treenida nii tugevasti kui iganes jõuad, kuid kunagi ei suuda Sa ehitada korralikke lihaseid, kui Sa ei paku oma kehale korralikku ehitusmaterjali – valke, süsivesikuid ja rasvu. Ka oma toitumise koha pealt peaksid Sa olema sama pühendunud nagu Sa oled seda trennis, jõusaalis. Ajal, mil oled ärkvel, peaksid Sa sööma iga 2-3 tunni järel, ei mingeid vabandusi. See küll tähendab, et suureneb ajakulu toiduvalmistamisele, kuid nii see on. Kvaliteetse lihasmassi ehitamine nõuab kvaliteetset toitu – hoidu kiir – ja rämpstoidust, kui Sa just ei taha ise välja näha nagu solk.

Jõusaalis tegele vaid oma asjadega

Tänapäeval on näha palju kutte, kes jõusaalis teevad selfisid, saadavad sõnumeid, lobisevad ning räägivad igaühele Facebookis, kui rasket trenni nad teevad, selle asemel, et tõesti trenni TEHA. Kui Sa leiad, et jõusaal on Sinu jaoks sotsialiseerumise ja mölaajamise koht, siis on see Sinu valik, kuid sellisel juhul ära looda ka tulemusi. Kui ma veel võistlesin, siis ei rääkinud ma oma trennide ajal sõnagi ja ma isegi ei loonud kellegagi silmsidet. Olin seal, et teha oma tööd ja nii see peabki olema, kui Sul on soov saada suuremaks kui suvaline keskmine jõusaalirott.

Ära otsi pidevalt mingit imelist treeningkava

Mulle on hakanud tunduma, et igakord, kui ma korraks ennas ringi pööran, on välja tulin mingi uus treeningstiil või kava, mis lubab Sulle ülimaid tulemusi. Paljud kohusetundlikud kehaehitajad/kulturistid on segaduses ja mures, et mida nad nüüd peaksid tegema, mida jälgima. Neil on hirm, et nad magavad selle parima võimaluse maha. Osad nendest kavadest ja programmidest kõlavad vägagi teaduslikult ja neis on kõikvõimalikud parameetrid välja arvatud. Sellest poleks muidugi midagi, kui need tegelikult töötaksid ka paremini kui kavad, mis põhinevad algtõdedel. Minu soovitus – treeni tugevalt ja lühidalt, vaid mõned baasharjutused, siis mine koju ning söö ja puhka. Nii lihtne see ongi!

Puhka ning pane piir pidutsemistele

Täpselt nagu Sa ei saavuta korraliku tulemust ilma korraliku ja kvaliteeste toiduta, siis samamoodi vajad Sa ka kvaliteetset puhkust. Olles pikalt ärkvel ning pidutsedes öösiti, tõmbad Sa oma lihaskasvule korralikult pidurit. Kui Sul tõesti on soov jääda pikemalt üles, siis peaksid vähemalt päeval leidma omale aega üheks (või ka paariks) uinakuks. Vastasel korral tähendab mitteküllaldane uni, et Sa ei taastu ning pärsid sellega oma lihaskasvu. Sama jutt ka alkoholi kohta – selle tarbimine Sinu kehale head ei tee. Lihtsalt pead endale selgeks tegema, mis on Sinu jaoks tähtis ja oluline ning vastavalt selle siis ka käituma.

Tarbi toidulisandeid

Sinu toitumise juures on loomulikult kõige tähtsam igapäevane tavatoit, kuid ära jätta kasutamata ka kaasaegsete toidulisandite eeliseid. Valgupulber aitab Sul täis saada Sinu igapäevase valgunormi ning teised lisandid nagu näiteks kreatiin, L-glutamiin, ning trennieelsed shotid võimaldavad kõik Sul treenida tugevamalt ning taastuda täielikumalt. Kindlasti peaksid Sa kasutama kõiki põhivitamiine, lisaks veel ekstra C vitamiini ja B kompleksi, liigesetoite ja kalaõli. Terve ja hooldatud keha lihtsalt kasvab paremini.

Ära panusta ja looda abivahenditele

Ma üldse ei hakka eitamagi – steroidid kahtlemata töötavad, kindel see. Probleem on aga selles, et järjest rohkem on mulle viimastel aastatel silma jäänud, et tekkinud on suhtumine – steroidid teevad imet. Senikaua, kui mõned kodanikud loodavad steroidiimele, ei treeni nad pooltki nii tugevalt, kui peaksid ega toitu samuti kvaliteetselt. Ütleme siis nii, et kutt, kes panustab oma trennidesse maksimaalselt, toitub ja puhkab korralikult ning vähesel määral näiteks ka midagi kasutab, näeb kordades parem välja kui see laiskloom, kes tarbib megakoguseid „lisandeid“. Loomulikult püüab siis laiskvorst vihjata, et too teine tarbib omakorda kordades rohkem kui tema, isegi siis, kui asi on 180º teistpidi.

Usu oma edusse

Kõige tähtsam – Sa pead uskuma endasse ja oma võimetesse. Mitte midagi ei juhtu, kui Su meel seda ei näe ega tunneta. Nii mitmedki võivad proovida Sul masti maha tõmmata ning öelda, et Su eesmärgid on ulmelised ja naeruväärsed. Siin peabki tulema mängu Su psüühika, Sa pead teadma oma südames ja hinges, et Su eesmärgid on Sinu poolt saavutatavad. Sa pead ise endasse uskuma ka siis, kui keegi teine Sinusse ei usu ja eriti siis, kui mitte keegi ei usu. Kulturismist on tavaliselt mõeldud kui ainult füüsiliselt alast, kuid mina leian, et mõtlemine mängib siin väga suurt rolli ja juhib kõike seda, mida Sa teed. Kui tahad saada suureks, pead ka suurelt mõtlema!

Allikas: http://www.musculardevelopment.com/team-md-blogs/dorian-yates/14818-dorian-yates-12-rules-for-building-muscle.html#.VoBA0_l97IW

Treeni targalt!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.