Mida süüa automatkal?

Sõltumata sellest, kes kui palju ja millal reisib, võib sageli ette tulla probleem – mida toiduks kaasa  võtta? Kui on tegemist lühiajalise reisiga (lennukiga), siis pole probleemi, kuid kui lähete autoga? Ja lähete näiteks nädalaks või paariks? Auto on täis kohvreid/kotte ja loomulikult inimesi? Ning eeldatavasti ei ole ka soovi kulutada võõrastes riikides palju raha toidu peale … Mida siis teha? Ma ei räägi siin puhkudest, kui einestada nö kapitaalsemates ööbimiskohtades nagu hotellid ja motellid, kus reeglina on ka hommikusöök, vaid olukordadest, kus tuleb toituda ratastel. Et rohkem jääks raha õllele ja veinile, siis mis oleksid sobivad snäkid?

Mida kindlasti ei tohiks kaasa võtta, need on piimatooted. Ok, esimesel päeval on need veel kõlbulikud (kui autos pole ruumi külmikule), kuid mida päev edasi, seda hullemaks asi läheb. Mõned aastad tagasi Kaliningradi bussireisil tegin ise selle vea ja vedasin kaasa hulgaliselt kohupiima ja kodujuustu. Kohale jõudes olin sunnitud pool sellest kogusest minema viskama, sest nii kohupiim kui kodujuust elasid juba oma elu … Ja kui Sa ei ole just võistlev kulturist ning Sul pole käimas võistluseelne dieet, siis soovitan soojalt, vältimaks liigset stressi ning ärritamast kaasreisijaid, loobuda rangetest toitumisreeglitest (kui seni oled harjunud oma toitumist enamvähem korralikult jälgima) ning tegeleda puhkamisega. Ära tekita endale peavalu ja võta kaasa toit, mis seisab kaua ja ei rikne ning ka maitseb hea. Puuviljad autos sama teema – kui teeäärest putkast ostad, siis söö kohe ära. Nö tallele pannes on oht, et sinna see jääbki ning võibolla avastad alles reisi lõppedes kusagilt mõned mustaks tõmbunud banaanid … Lisaks on näiteks Euroopas reisides igal pool võimalik osta omale meelepärast lisatoitu, kuid mingi kogus võiks omal siiski kaasas olla. Nagu näiteks?

Esimene asi, millele tuleks mõelda ja milleta kindlasti ei saa, on vesi. Olgu see siis gaseeritud või gaseerimata, maitse asi, kuid vesi peab autoreisil kaasas olema. Ettenägematuid olukordi võib tee peal mitmeid ette tulla (rehvi purunemine eemal asustatud punktist) või mida iganes … Palava ilmaga – ja enamasti ju reisitakse suvel – on dehüdratsiooni vältimiseks vesi number üks! Ka tema säilivusega pole probleeme ning lisaks on sooja vett vähem vastikum juua kui sooja mahla või limonaadi. Ning ka tervislikum. Ja veega võib teha veel sellise triki, et külmutad mõne pudeli jääkapis ära, ning kohvrite/pakkide vahel püsib külmana 2 … 3 päeva!

Kuivtoidud – pakisupid, nuudlid, kiirpudrud, puljongikuubikud! Alati on võimalik tee ääres peatuda (tanklas näiteks), et paluda sealt kuuma vett või siis on omal autos veekeetja ning tuleb lihtsalt tee äärest leida 220V. Või siis soetada omale keeduspiraal, mis töötab 12V pealt.

Batoonid – müslibatoonid, spordibatoonid. Šokolaadi ei soovita, kipub soojas autos või pakiruumis üles sulama.

Näkileivad – teeäärsest tanklast või külapoest on lihtne sinna juurde sulatatud juustu, vorsti, tomatit ja mida iganes juurde osta. Kõlbavad muidugi ka niisama krõbistada. Või ka lihtsalt küpsiseid, riisigalette.

Nn tudengieine – segu pähkilitest, rosinatest, aprikoosidest. Ei ole just kõige toidum toit, kuid näljatunnet aitab kenasti kuni järgmise söögikorrani edasi lükata.

Munad – ei soovita, kuna õrnad ja võtavad ka palju tarvilikku ruumi. Mis sest, et seisavad külmikuta ehk kuni 2 nädalat …

Lihtne on ka konservidega (kana, siga, veis) – kui telgiga reisite, siis ei ole midagi maistvamat, kui lõkketulel või priimusel soojendatud liha!

Kindlasti tasuks autosse poetada ka paar ühekordset grilli, sest mine tea, mis loom teeb peal ette jookseb J Tegelikult aga sama külapoe jutt – vorstikesi ikka müüakse ja selline pisike grill annab kuuma ca 45 minutit ehk siis autotäis inimesi saab kenasti omale kõhutäie grillitud. Ja alati tasub hommikul teha termosesse kohvi, ei pea kulutama teeäärsetes söögikohtades hinnalisi eurosid ning tõstma sõbralike naaberrahvaste elatustaset. Ning kaasa peaks ostma ka kiirkohve (2 in 1, 3 in 1) – kuigi need ei maitse kunagi nii hästi kui üks korralik oakohv, on nad siiski head abilised leevendamaks kiiresti kohvinälga ning turgutamaks vaimu.

Kui Sulle siit midagi sobis, siis tore! Minul on igatahes kõik see valik olemas ning homme hommikul keeran autonina esialgu Läti poole. Siis vaatame, mis edasi saab ja kuhu suundume!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.