sammulugejaSuvi on vaatamata augustikuule täies hoos ning hetkemärgid ei näita soojade ilmade raugemist. Küll on aga nii, et mida soojem ilm, seda vähem viitsime me mõelda treeningutele ja enda liigutamisele. Ehk siis temperatuuri tõustes langeb motivatsioon. Ning kui Sulle ei tundu idee suvepalavusega veeta tund või paar konditsioneeritud treeningsaalis, siis kindlasti võiksid selle aja veeta hoopis koos kahe suurepärase treeningpartneriga – kodanikud Värske Õhk ja Päikesepaiste on alati olemas.

Enne, kui alustad oma vabaõhutreeninguid, tasub Sul siiski ehk üle vaadata oma sahtlinurka unustatud sammulugeja (vajadusel patareid vahetada) või kui Sul seda siiani pole olnud, siis ehk lipata poodi ja osta omale üks? Ca 20-30€ saab juba täitsa korraliku abimehe.

Sammulugeja teeb Su elu lihtsamaks – pole vaja selga tõmmata trenniriideid ja jalga tosse või siis kulutada aega sõiduks spordiklubisse ja tagasi, et tallata tund-poolteist mõnel trenažööril. Sammulugeja loeb kõik Su sammud, ükskõik siis kus Sa ka neid ei teeks – kodus, tööl ja puhkehetkel.

Sammulugeja julgustab Sind rohkem liikuma – sammulugeja vööl on heaks motivaatoriks ning „sunnib“ Sind näiteks kasutama lifti asemel treppi, parkima auto kaugemal kui tavaliselt, teha kohvi – või suitsupausi asemel hoopis üks 5-minutiline jalutuspaus, viima kirja kaugemasse postkasti või siis ka jalutama näiteks koeraga kasvõi mõned minutid kauem kui tavaliselt.

Sammulugeja aitab Sul jälgida Su edusamme – soovituslik päeva jooksul tehtavate sammude arv on tinglikult seatud 10 000 peale, mis võiks olla ka Sinu eesmärgiks. Erinevatest uuringutest on aga selgunud, et istuva eluviisiga inimesed teevad päevas vaid 2000-4000 sammu, keskmiselt aktiivsed inimesed ca 5000-7000 sammu ning tõeliselt aktiivsed inimesed ca 10 000 sammu. Siiski – sõltuvalt Sinu senisest aktiivsusest, eluviisist, vanusest ja paljudest muudest näitajatest ei tohik ega peaks seesamune 10 000 sammu päevas olema Su kohene eesmärk. Sea omale näiteks esimese nädala eesmärgiks teha iga päev ca 500 sammu rohkem kui tavaliselt – lihtne!

Sammulugeja aitab Sul langetada kehakaalu – paljudele ülekaalulistele inimestele on olnud ja on ka edaspidi sammulugeja olnud tõhusamakas treeningkavaks kui ükski teine harjutustekompleks – kasvõi juba oma lihtsuse ja kättesaadavuse tõttu.

Kokkuvõtvalt – mine poodi, osta omale sammulugeja ning naudi peeglist paistvat positiivset tagasisidet!

Ilusat jätkuvat suve!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.