Buterflay_ABS

Mis mind ajendas kirjutama seda jutukest? Ei midagi muud kui kaks asja – olles nüüd Eestis tagasi ning tehes hommikuti kodus töö, taustaks TV vaikselt mängimas, jäid üsna sageli kõrva kõlavad hüüdlaused: Ostes selle vahendi ja tehes sellega seda, teist ja kolmandat, kaovad Su ülekilod nagu võluväel! Trenni pole vaja teha, kleebi juhtmed külge ja paari aastaga oled Mr. Olympia valmis. Jne jne jne, vahel lausa pool tundi jutti samas vaimus. Teine põhjus seisneb klientide kirjades – igas teises kirjas on mainitud mõnda kodus seisvat imevahendit, millele tegelikult ei osata rakendust leida ja mis seisab jõude ning kogub tolmu. Ehk siis – inimene on nõrk ja reklaami ohver ning otsib praktiliselt alati kergema vastupanu teed.

Imevahend, mis silma/kõrva jäi, oli aparaat, mis lubas rasvarakkude kaotamist. Nime ei hakka nimetama, et mitte riskida selle toote turundajate ja fännide pahameelega, kuid tutvustuseks öeldakse, et: „Kliiniliselt katsetatud toode aitab kõrvaldada rasvarakud jäädavalt: vähenda kuni 19% rasvarakkude hulka juba pärast esimest protseduuri“. C´mon, mis oleks nii viga – riputad omale tillukese vibraatori külge ja Voilaa! – tervelt 19% juba esimese sessiga kadunud, sest tegemist on „kliiniliselt katsetatud ning põhineb uuenduslikul külma lipolüüsi meetodiga, mida kasutavad ka ilukirurgid“. Ja hinda pole ka ollagi, vaid 99.99€. Ma olen üsna kindel, et väga paljud ülekaaluga kimpus olevad kodanikud lähevad selle reklaami peale eufooriasse ja soetavad omale nimetet vahendi. On ju veel juurde lisatud, et endal pole vaja midagi teha, masin teeb kogu töö. Ja otse loomulikult on seadmega kaasas ka dieedikava ning siit küsimus – milleks siis üldse see pagana külmutusseade? Kes veel ei tea, siis rasvarakkude arv kehas on muutumatu ning dieedi ja trenniga on võimalik neid vaid kahandada, mitte aga ellimineerida. Mis tähendab, et rasva põletades me kõigest vähendame rasvarakkude suurust, mitte ei muuda neid olematuks. Isegi rasvaimuga füüsiliselt eemaldatud rasvarakud tulevad ajapikku tagasi, sest keha taastab need vastavalt oma geneetilisele programmile. Lihtne, eksju ning igati arusaadav toitumis – ja treeningkava maksab kordades vähem kui imekülmik.

Butterfly Abs, mis minu jaoks on kõikide nende vibreerivate treeningseadmete sünonüümiks. Pole sellest ammu midagi kuulnud ega pole ka reklaami ammu kohanud, kui siiski-siiski… Aastaid tagasi oli mul isegi üks sõber, kes omale selle imevahendi soetas, kuid kas sellest ka tolku oli, pole aimu ka. Eks siis vidin, mis saadab Su kehasse elektriimpulsse ja paneb selle läbi lihased kokku tõmbuma (lühenema), mida siis nimetatakse lihastreeninguks. Isiklik arvamus – samahästi võid oma kõhulihaste treenimiseks treenitava piirkonnaga elektrikarjusesse joosta, tulemus on sama. Ja otse loomulikult on vidinaga kaasas (või oli) dieedikava. Olen küll nõus sellega, et elektriimpulsside abil treenimine (EMS) on sobilik voodihaigetele, vanainimestele, kel raskusi liikumisega, halvatutele, tippsortlastele taastumiseks jne, kuid terve inimene peaks ikkagi tegelema oma keha muutmise ja arendamisega nö normaalsel viisil – erinevaid füüsilise treeningu võimalusi on väga ja väga palju.

Ja noh muidugi Saunabelt ehk nn kõhnumisvöö – pidavat olema saunaskäimisega sarnane efekt, paneb higistama ja sellega kaasnevat siis ümbermõõtude vähenemine ning kaalukaotus. Ok, paneb higistama, kuid kas me higistame rasva ja kaotame seeläbi kehakaalu? Tõsi ka? Ei, kaugel sellest, me higistame välja vett ja kaotame kehakaalu vedelikukaotuse läbi ning selle vedeliku joome pärast suurematsorti higistamist kenasti tagasi ja isegi rohkem. Mis on üldse higistamine? Higistamine normaalsetes oludes ja terve inimese puhul on kaitsereaktsioon keha ülekuumenemise vastu ning seega pole siin rasvade põlemisega mingit pistmist.

Seega – enne, kui hakkad omale mingit sellist instrumentaariumi soetama, mis esmapilgul tundub asjalik ja mugav kasutada, siis ikka mõtle, kas Sul tasub seda teha ja kas kena klantspilt ning treenitud modellide jutt sinna juurde on ikka kümneid ja kohati ka sadu eurosid väärt? Äkki oleks targem kohe võtta ühendust mõne treeneri või spordiklubiga ning paluda end aidata ning panna paika toitumine ja treening?

Treeni targalt!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.