küüslaukKui Sa oled tüdinud oma madalakaloraažilisest toidust või on Sul lihtsalt kujunenud arusaam, et tervislik toit peab ilmtingimata olema maitsetu ja igav, siis mõtle veel üks kord! Lihtsad abivahendid võimaldavad Sul endiselt hoida oma toidulaua tervisliku, madalakaloraažilise ja soolavaba, kuid annavad sutsaka maitset Su päeva! Allpool viis näidet …

  1. Eksperimenteeri nii kuivatatud kui värskete ürtidega.  Ürdid ja vürtsid on täis maitseid ning aitavad Sul ära hoida karjuvat vajadust soola järele. Proovi näiteks basiilikut ja  oreganot pastaroogade juurde, rosmariini ahjukartulitega, tilli kalaga või näiteks köömneid Mehhiko roogadega jne jne.
  2. Küüslauk – vahet pole, on ta värske, marineeritud, röstitud või kuivatatud, küüslauk annab igale toidule hõrgu maitse.
  3. Madala soolasisaldusega puljong – kasuta näiteks õli asemel praadimisel või siis vee asemel riisi või kuskusi keetmisel.
  4. Sidrun ja laim – pigista sorts värsket tsitrusemahla kalale või rohelisele salatile või siis asenda näiteks sellega õli marinaadides ja kastmetes.
  5. Maitseäädikad – äädikas on väga vähe kaloreid ning neid on mitmete maitsetega (nelk, sigur, ingver, küüslauk jne jne). Sega kokku tervislik roheline salat, millele kastmeks tilk õli, maitseks kuivatatud ürte, küüslauku ning oma lemmikut maitseäädikat. Võid näiteks ka kanaküpsetamisel kasutada glasuurina maitseäädikat + siis värked ürdid – tee proovi!

Kui Sul on omal häid ideid, kuidas dieedi ajal toite vürtsitada ja neile värvi anda, siis oleks mul hea meel, kui Sa seda Treenitargalt.ee sõpradega jagaksid!

Treeni targalt ning head ürtidega mängimist!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.