Spring-Cleaning-for-your-Mind-273x300… ehk kevad on parim aeg viia läbi suurpuhastus näiteks kasvõi oma köögikappides, visates sealt välja kõik vana ja ebatervisliku ning asendades selle tervislike ja värskete toiduainetega. Samuti peaks oma füüsilisele aktiivsusele särtsu ja uut hoogu lisama. Mida aga arvata lisaks füüsisele ka meeltekosutamisest? Sisemise ja välimise „suurpuhastuse“ omavaheline koostöö aitab maandada pingeid ja stressi, tõstab Su energiataset ning jätab endast maha positiivse ja õnneliku (enese)tunde. Virge ja värske vaim aitab Sul saavutada näiteks eesmärke, mis seatud kaalu langetamiseks ning Sa oled ka võimeline oma peaeesmärki jagama mitmeks väiksemaks, kergemini saavutatamaks sihiks ning tänu sellele töötama täpselt suunas, mis on vajalik parimate tulemuste saavutamiseks.

Annan Sulle allpoole mõned nõuanded, millest paljudega Sa ka kindlast kursis oled, kuid nagu öeldakse, siis kordamine on tarkuse ema. Või umbes sinnapoole …. Ja millal siis veel alustada suurpuhastusega kui mitte koos kevade algusega käesoleval kuul paar päeva tagasi.

Pea toitumispäevikut. Isegi kui Sul on eesmärgiks kaotada kasvõi paar kilokest, siis pane kirja KÕIK, mis Sa päeva jooksul sööd, kaasa arvatud ka tahes või tahtmata näksitud rämpstoit. Sellisel kujul näed Sa kohe ära, kas ja millal oled Sa libastunud ning oskad hinnata, miks ja millal on nii läinud ning leiad ka tee nö „raviks“

Lähedaste toetus. Räägi oma perekonnale ja sõpradele, et Sa püüad langetada kehakaalu või lihtsalt oled muutnud oma toitumisharjumusi. Nende toetus võib olla suureks motivaatoriks ajal, mil tunned ise, et nüüd on kõik, enam ei jaksa ja tahad loobuda. Lisaks võivad neid inspireerida Sinu positiivsed tulemused ja mine tea, äkki liituvad isegi?

Planeeri. Planeeri oma treeningud vähemalt nädala jagu ette. No näiteks oled alati tahtnud osa võtta Zumba-treeningust, kuid pole selle jaoks kunagi leidnud aega? Pane see omale kalendrisse kirja ning suhtu sellesse kui oma tööalasesse kohtumisse/koosolekusse – Sa ei saa sinna hilineda ega jätta ka minemata.

Maanda pingeid, alanda stressi. Elu võib olla aegajalt metsik ja pöörane, seetõttu oleks hädavajalik leida iga päev kasvõi mõned hetked, et lihtsalt rahulikult omaette iseendaga olla. Võimalusel võiksid proovida näiteks mediteerimist kusagil vaikses nurgakeses või siis miks ka mitte, liituda Jooga või Pilatese-trennidega või lihtsalt eralduda tunnikeseks välisilmast …

Korralda ja organiseeri. Kevad on looduses ärkamisaeg, puhastumise ja korrastumise aeg ning siia sobiks hästi ka oma kodu ja töökoha korrastamine. Puhas ning korras olme – ja töökeskkond on võti nö puhta ja puhastunud meele juurde. Löö läikima oma töölaud, korrasta vanad elektronkirjad (kustuta, vasta), anna näiteks oma vanad ja ammu mittekantud riided heategevusele ning puhasta köögikapid ebatervislikust toidust. Usun, et töid-tegemisi, mida kevadel teha, leiab igas kodus ja majapidamises.

Joo teed. Pane aga teekann tulele ja naudi suurt kruusitäit head kuuma teed. Roheline tee annab vunki juurde Su ainevahetusele ning ergutab/stimuleerib rasvapõletust. Hea mõte oleks juua lausa 3 kruusi teed päevas, ennetamaks kaalutõusu ning aitamaks üle saada kevadväsimusest.

Kustuta varakult tuled. Maga hästi ärkamaks särasilmse ja värskena. Mine voodisse näiteks tunnike varem kui siiani oled harjunud ja maga vähemalt 6-8 tundi. Jäta vastamata e-mailid järgmisesse hommikusse – nad on ka siis veel Sinu postkastis, kui Sa ärkad.

Ole positiivne!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.