Esimest korda jõusaali – vajalik varustus

Nonii, esimene sissejuhatav klubikülastus edukalt üle elatud, jupike teed taas käidud ning loodetavasti ka 10x targem. Ja nagu öeldud, siis spordipoodi riideid soetama, seda muidugi eeldusel, kui Sa

  • oled oma vanadest trenniriietest välja kasvanud;
  • koid või hiired on nendele augud sisse söönud, kuna nad pole Sul pikemat aega kasutust leidnud;
  • leiad, et Su vanad trenniriided pole piisavalt moekad ja lihtsalt vajavad väljavahetamist;
  • või siis on lisaks veel mõni muu põhjus.

Eks kõik ole kinni rahakotis, milliseid riideid Sa endale lubada saad, tahad ja võid. Kuid kindlasti peaksid vaatama, et riided oleksid seljas mugavad, kusagilt ei hõõruks ehk ei oleks liiga kitsad, oleks kergesti pestavad, kuid peamine – nad peavad Sulle meeldima ja sobima. Öelge, mida tahate, kuid isegi trenniriided lisavad motivatsiooni ja annavad enesekindlust juurde, nii kummaline kui see ka pole. Nagu muudegi riietega, nii annab ka trenniriietega peita oma keha puudusi ja tuua esile voorusi, tugevusi. Hea oleks omada kahte kuni kolme komplekti trenniriideid, siis ei tohiks nädala jooksul tekkida momenti a la „Pagan, kõik riided higised ja pesemata … „

Lisaks riietele peaksid vaatama ka jalanõude poole (kui kodus sobivaid pole) – jalanõud, mis sobivad jõusaali, peaksid olema kinnised, nö tossulaadsed ning tugeva ja madalamapoolse tallaga. Miks just nii? Eelkõige on peamiseks põhjuseks turvalisus – on ju jõusaal täis rauda, hantleid ja kange ning kettaid ja kui kogemata juhtud oma jala kusagile vastu rauakolu ära lööma, mis siis saab? Lähed klubiomanikele kaebama? Lisaks annab kinnine ja korralik spordijalats olulise stabiilsuse jalatrennides – kükkides, jalapressil jne – Su jalad ei libise põrandal või vastaval seadmel. Kindlasti välistavad kinnised spordijalatsid ka selle, et teised peaksid tundma Sinu jalgadest levivat odööri, kui oled juba tugevalt trenni teinud ja higistad. Nendelsamadel eelpooltoodud kahel põhjusel ei suuda ma ka ei treeneri ega tavakülastajana tolereerida nö „plätumehi“ ehk enamasti noori poisikeseohtu ja reeglina rind-biitseps treenijaid mehepoegi. Plätu on ikkagi rannajalats ja sinna ta ka jäägu.

Poleks paha soetada omale ka üks trennirätik (mitte saunalina, see peaks kuuluma Su trennikotti nagunii), vaid selline pisemat sorti rätik mõõtudega ca 30x50cm, mis oleks hea panna enda pea ja ülakeha alla, kui sooritad harjutusi lamades pingil. Lisaks sellele, et rätik välistab higi sattumise pingi polsterdatud pinnale ja säästab sellega pinki katvat (kunst)nahka, on see ka nii Sinu kui teiste treenijate suhtes oluline hügieeni seisukohalt – pole ju meeldiv visata ennast pingile, mille eelmine kasutaja on sinna jätnud Alaskasuuruse higilaraka. Kuigi enamikes kaasaegsetes spordiklubides on higi kuivatamiseks paberkäterätikud, siis olgem ausad – omaenda pehme rätik on kordades nahasõbralikum.

Jõusaalikindad – ei ole kindel, et neid kõigil päris algajatel vaja võib minna, kuid igaks juhuks siiski. Nende ülesanne oleks leevendada karmi raua hõõrdumist Sinu peopesa vastu, kuid ega nad villidest päriselt ikka ei päästa.

Veepudel – kui ei ole, siis osta omale ka üks veepudel. Sobib tavaline rattapudel või muu suvaline spordijoogi jaoks mõeldud pudel. Kõik, mida Sa jõusaalitrenni ajal vajad, on puhas ja gaasideta kraanivesi, ei muud.

Plätud (ranna/basseinijalatsid) – needsamad, millest enne juttu oli – üks paar võiks Sul neid siiski olla, kuid mitte jõusaali, vaid duširuumi tarbeks. Kliente käib palju ja erinevaid ning kunagi ei või teada, millises seisus ja kui terved kellegi jalad on ning ühiskasutatavad duširuumis on lihtne jalaseent või muud sarnast nakkust saada. Seega – parem karta kui kahetseda.

Ja loomulikult – et seda varandust oleks mugav kaasa võtta, peaks Sul olema üks korralik trennikott, kuhu see kõik ära mahub. Ei pea olema suur, kuid võiks sisaldada mõningaid taskuid klubipääsme, pesemisvahendite ja kõige muu vajaliku tarbeks. Igaks juhuks võid sinna kotti visata ka plaastreid, paar peavalutabletti – reeglina on need pisiasjad kõik ka klubides olemas, kuid kunagi ei või selles 100% kindel olla.

Ja ega siis midagi – trennikott kokku ja trenni!

Järgneb …

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.