runnerTeatavasti on ööpäevas vaid (või siis ka koguni) 24 tundi – ei rohkem ega vähem ning seda on meie kõigi jaoks täpselt ühepalju, kellelgi pole rohkem ega kellelgi pole vähem. Kuidas aga on nii, et mõni inimene saab ja suudab oma päeva mahutada pool tundigi trenni, kuid teine sellega hakkama ei saa. On siin küsimus viitsimises, saamatuses, oskamatuses või milleski muus? Kunagi ei saa olema piisavalt aega, kui Sa sellega konkreetselt ei tegele – oma tööalast kalendrit Sa ju suudad muuta, nihutada, vahetada, asendada? Miks Sa siis ei proovi leida veidi aega ka enda jaoks? Ei hakka siinkohal selle üle pikemalt arutlema ja Sinu aega raiskama, vaid teen hoopis Su elu lihtsamaks ja panen kirja viis võimalikku teed, mahutamaks kasvõi pool tundi aktiivsemalt liigutamist Sinu päeva. Ehk siis – muuda oma 24h päev vähemalt 24,5h pikkuseks!

Iga päev on erinev, kui Sa just ei isu kusagil kinnises asutuses, kus taevas on ruuduline ja oma „kindlusest“ ehk kodust pääsed Sa välja vaid tunniks – need soovitused ei olegi Sulle. Kui Sa aga käid tööl, Sul on lapsed, pere jne jne, siis pole Sul tõesti kunagi kahte 100% ühesugust päeva. Ok, esmaspäev sujus kenasti, kõik sai tehtud sujuvalt ja probleemideta, kuid täna on teisipäev  ja kõik tundub lendavat aia taha, trenni kohe kindlasti ei jõua. Et seda ei juhtuks, siis siin Sulle enamvähem 5 nõuannet:

Ärka varem, kasvõi näiteks pool tundi ning mine jookse, jaluta, tee kepikõndi või siis võimle kodus, tee üks kiire lihastreening. Vana hea hommikvõimlemine on tagasi! See varemärgatud pool tundi teeb Su päeva pikemaks, väike füüsiline liigutamine arvatavasti parandab Su enesetunnet, tõstab tuju ning annab kogu päevaks pisikese positiivse laengu.  Ilmselt ei mõjuta Sind ka pool tundi varem ärkamine – selle kompenseerimiseks võid ju minna ka pool tundi varem magama, mitte istuda poole ööni teleka ees või surfata Internetis. Või mis?

Lisa oma päevaplaani ühe punktina „Minu aeg“ ja see on see aeg, mille Sa oma päevast võtadki vaid enda jaoks – säti oma kohtumised, kokkusaamised, koosolekud jne selliselt, et Sul oleks päevas (mitte iga päev muidugi, palganumber võib hakata kannatama) vähemalt pool tundi iseenda jaoks. Ma ei pea siin silmas muidugi lõunasööki, vaid aega, kus saad minna ja teha ühe jalutuskäigu, võimalusel astuda läbi kohalikust spordiklubist, ujuda pool tunnikest jne. Või siis ka säti oma tööasjad nii, et teed kõike seda kohe pärast tööd ja enne poest läbiminekut/kojuminekut J. Ei juhtu ju ka midagi hullu, kui lükkad mõnel päeval näiteks koduse õhtusöögi perega pool tundi edasi? Siit tulebki järgmine nõuanne …

kaasa sellesse kogu oma pere (või siis suurem osa sellest). Pere kaasamisest kirjutasin ma ka siin https://www.treenitargalt.ee/lihtsad-nipid-igapaevase-kalorikulu-suurendamiseks/. Tehke midagi koos – jalutage, loopige õues palli, jookske/mängige pargis koeraga, tehke tiir jalgratastel jne. Lisaks füüsise parandamisele muudab selline ühistegevus ka inimsuhteid positiivses suunas  ning mis seal salata – ka tervisliku toidu nautimine on üheskoos lihtsam J

Kui on väga kiire periood ja kui Sul pole hommikuti eriti aega ning Sa pole ka hommikune treenija, siis pane juba õhtul valmis ja kotti kokku oma järgmise päeva või õhtu  trenniasjad – hommikul pole muud, kui kott kaasa haarata ja minek! Säästad küll vaid mõne minuti, kuid hoiad oluliselt kokku närvikulu, ajades vajalikke asju hommikul unise peaga mööda maja taga.

Viimane nõuanne – tee asjad enda jaoks meeldivaks, lõbusaks. Kui see ei ole Sinu jaoks tüütu ja vastik, saab sellisest kergest liigutamisest Sinu paljude päevade lahutamatu ja nauditav/oodatav osa. Ja kui Sa pole veel alustanud, siis praegu on selleks just õige aeg – mitte homme, vaid täna! Kohe!

Treeni mõnuga!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.