On Sul ka mugav istuda?

Sulle võib tulla see ehk üllatusena, et selline lihtne asi nagu seda on püstiseismine annab rasvapõletusele hoogu juurde, kuid nii see on.  Terve mõistuski ütleb, et istumine ei põleta nii palju kaloreid kui seda teeb seismine või kõndimine, jooksmisest rääkimata. Tegelikult on aga olemas hoopis muud põhjused, miks liiga palju istumist ei ole hea.

Uuringud on leidnud, et kui me istume (ja seda enamus meist ka teeb) pikki perioode, siis ensüümid, mis on tegelikult vastutavad rasvapõletuse eest, nö lülituvad välja ning rasv salvestub rasvarakkudesse palju kergemini ja lihtsamalt. Ning mitte ainult seda – liiga palju istumist madaldab samuti ka nn „hea kolesterooli“ ehk HDL-i taset (arvatakse, et kõrge HDL tase madaldab südame – ja veresoonkonna haiguste riski) ning aeglustab ainevahetust. Ning loomulikult ei saa jätta mainimata ka pikaajalise istumise mõju Sinu skeletile, siseelunditele ja lihaskonnale. See viimane on kindlasti tänasel päeval üheks suurimaks probleemiks meie laste seas.

Muidugi ei tähenda eelpooltoodu seda, et Sa peaksid pärast 10-minutilist istumist püsti kargama ja tegema paar kiiremat ringi ümber kvartali või siis vähemalt ümber oma kontori, kuigi ka need ei olekski nii halvad ideed. Pean siin silmas, et kui Su töö on istuv ja nii päevast päeva ja nädalast nädalasse, siis ei teeks paha näiteks iga poole tunni järel laua tagant tõusta ja paar minutitki ennast sirutada ja natuke kõndida. Ja usu mind, see töötab!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.