Kui Sul veel Jõulukingid ostmata, siis on see väike artikkel Sulle ehk abiks? Äkki võiks sõpradele, tuttavatele, pereliikmetele, töökaaslastele jne kinkida selle aasta Jõuludeks hoopis midagi tervislikumat kui seni? Muidugi – reeglina arvab meist igaüks, et on ise maailma tark, kõigest teadlik ja et see on personaalselt tema enda probleem, mismoodi ta sööb, joob või trenni teeb/ei tee ehk siis mismoodi ta oma kõige kallimasse varasse – tervisesse suhtub. Kui aga näha kõrvalt, mismoodi inimesed vahel ennastunustavalt oma tervist hävitavad, siis tekib vahel küll kiusatus kas midagi öelda (viisakalt) või siis lihtsalt vihjata, läbi lillede. Tegelikult on aga mõni tähtpäev selleks vägagi sobilik ning Jõulud neist kõigist kõige parem.

Tervislikumale toitumisele suunavad kingiideed

Õli ja äädikas – kui keegi Su lähedastest näiteks püüab oma kehakaalu langetada, süües palju või väga palju värskeid salateid, siis tegelikult on suur vahe, kas segada salatisse korralikku ja kvaliteetset toiduõli ja äädikat või siis nn laiatarbetoodangut – igavast salatist saab korrapealt pidusöök! Ja uskuge – see võib olla vägagi luksulik kingitus, nii pakendi kui sisu poolest.

Toitumisspetsialisti konsultatsioon – paljud inimesed on proovinud erinevaid moodsaid ja vähemmoodsaid dieete, nii siit-sealt iseloetuid kui ka sõprade-sõbrannade soovitatuid,  küll nii madala rasvasisaldusega kui ka madala süsivesikusisaldusega. See aga, mis toimib ühe peal, ei pruugi samamoodi sugugi mõjuda teisele, inimesed on erinevad. Toitumisspetsialist ongi see, kes kava koostades võtab arvesse iga indiviidi erisoove, meeldimisi ja mittemeeldimisi ning lõpuks käib siis välja selle variandi, mis tundub inimesele sobivaim olevat.

Tervisliku toitumise kokaraamat – nii eesti kui ka mitmetes teistes keeltes, eelkõige aga inglise keeles on olemas kümneid, kui mitte sadu kokaraamatuid, kus kirjas tuhandeid häid nõuandeid. Ma pole päris kindel nendes arvudes, kuid üldiselt on numbrid suured ja miks siis mitte kinkida midagi oma lähedasele – midagi, kust ta ammutaks inspiratsiooni ja uusi ideid.

Haudepott, riisikeetja, auruti – kindlasti aitavad need kolm vahendit kingisaajal oma toitu oluliselt tervislikumalt valmistada, kui seda on tavapärane praadimine. Pane kaasa veel ka paar head retsepti ja ongi olemas!
„Muutuda ja jäädagi aktiivseks“ kingiideed

Riideesemed sportimiseks väljas (talvistes tingimustes) – kasvõi korralik ja kvaliteetne pikk aluspesu või kindad või müts, korralikud jalanõud ning usu mind – inimene, kellel on korralik ja kvaliteetne varustus, proovib kindlasti veeta rohkem aega välitingimustes. Ütleb ju nn vanasõnagi, et „Pole olemas halba ilma, on halb (ilmastikule mittevastav) riietus – nii lihtne see ongi!

Massaažisalongi kinkekaart – lõdvestumine ja stressimaandus on üldise tervisliku seisundi koha pealt üliolulised.

Vaheldusrikas ja lõbus treeningtund – suurepärane kingitus sõbrale-tuttavale, kes tüdineb kergesti, kellel hakkab ruttu igav ehk siis kellele ei pruugi sobida mingid kindlat tüüpi rühmatreeningud või lihastreening jõusaalis. Proovi panna ta nimi kirja mõnesse tantsutrenni või joogatundi, Tae Kwon Do-sse, vesiaeroobikasse, sisetingimustes mägironimisse, spinningutrenni.

Treeningtund(tunnid) jõusaalis personaaltreeneriga – kindlasti tead kedagi, kes ei suuda ennast motiveerida trenni minema või siis sinna jääda. Personaaltreener on selleks suurepärane abimees – aitab inimestel püsida ja jääda motiveerituiks, aidata neid vastavalt eesmärkidele kas kasvatada lihasmassi, lihasvastupidavust või ka lihtsalt olla trimmis.

Kingi talle sammumõõtja – ja kindlasti ära soeta seda kõige odavamat varianti, vaid ikka kvaliteetne, korralik vahend. Selline, mis loeks ära kõik sammud, mitte üle ühe või kümne …

Tore, kui sain Sulle abiks olla ja Sa omale midagi siit leidsid. Kui Sul aga kõik vajalikud kingid selleks aastaks juba ostetud, siis ehk on Sulle need ideed abiks mõne järgmise sündmuse korral?

Igatahes, treeni targalt!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.